Papież modli się za ofiary masakry w USA

Benedykt XVI modli się za ofiary masakry na uniwersytecie Virginia Tech w Blacksburg, ich rodziny oraz całą wspólnotę uczelnianą. Zapewnił o tym w telegramie kondolencyjnym kard. Tarcisio Bertone.

Watykański sekretarz stanu podkreślił bezsens tragedii, która rozegrała się 16 kwietnia na amerykańskiej uczelni. „Benedykt XVI prosi Boga, aby pocieszył wszystkich pogrążonych w żałobie i obdarzył ich przezwyciężającą przemoc siłą przebaczenia, nadziei i jednającej miłości” – napisał kard. Bertone.

Solidarność z rodzinami zabitych wyraził także bp Francis Di Lorenzo. Jest on ordynariuszem diecezji Richmond, na terenie której położony jest kampus. W kaplicy uniwersyteckiej odbyło się nabożeństwo w intencji ofiar. Odprawiono za nich też Mszę św. W wyniku strzelaniny zginęły 33 osoby, w tym zamachowiec, a 15 zostało rannych.

Tragedia w dniu 16 kwietnia, której sprawcą był najprawdopodobniej pochodzący z Chin student, to największa masakra w historii amerykańskich uczelni. W 1966 r. na Uniwersytecie Teksasu w Austin, w podobnych okolicznościach zginęło 16 osób.

«« | « | 1 | » | »»