Sesja Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia

W Domu św. Marty w Watykanie rozpoczęła się 20 marca 3-dniowa sesja plenarna Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

Jej uczestnicy podejmują refleksję nad dotychczasową i planowaną na przyszłość pracą dykasterii jako realizacją podstawowych dla misji Kościoła funkcji głoszenia Słowa, uświęcania i tworzenia kościelnej komunii. Wiąże się to z wnoszeniem światła Ewangelii w świat służby zdrowia oraz uświęcaniem przez modlitwę i sakramenty jej pracowników, jak też samych chorych.

W obradach uczestniczy 35 kardynałów i biskupów należących do Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia, którzy przybyli z całego świata, oraz pracownicy i przełożeni dykasterii. Pierwsza część sesji poświęcona jest ocenie realizacji 53 programów ustalonych w 2002 roku, których termin upływa w najbliższych dniach.

"Chodzi nam o stwierdzenie, jak wypełniliśmy zadania, której powierzył naszej Radzie Jan Paweł II i potwierdził Benedykt XVI. Natomiast w drugiej części obrad zajmiemy się zaplanowaniem pracy na następnych 5 lat, aż do r. 2012” – powiedział Radiu Watykańskiemu przewodniczący Rady, kard. Javier Lozano Barragán.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama