W Domu św. Marty w Watykanie rozpoczęła się 20 marca 3-dniowa sesja plenarna Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia.
Jej uczestnicy podejmują refleksję nad dotychczasową i planowaną na przyszłość pracą dykasterii jako realizacją podstawowych dla misji Kościoła funkcji głoszenia Słowa, uświęcania i tworzenia kościelnej komunii. Wiąże się to z wnoszeniem światła Ewangelii w świat służby zdrowia oraz uświęcaniem przez modlitwę i sakramenty jej pracowników, jak też samych chorych.
W obradach uczestniczy 35 kardynałów i biskupów należących do Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia, którzy przybyli z całego świata, oraz pracownicy i przełożeni dykasterii. Pierwsza część sesji poświęcona jest ocenie realizacji 53 programów ustalonych w 2002 roku, których termin upływa w najbliższych dniach.
"Chodzi nam o stwierdzenie, jak wypełniliśmy zadania, której powierzył naszej Radzie Jan Paweł II i potwierdził Benedykt XVI. Natomiast w drugiej części obrad zajmiemy się zaplanowaniem pracy na następnych 5 lat, aż do r. 2012” – powiedział Radiu Watykańskiemu przewodniczący Rady, kard. Javier Lozano Barragán.
W czasie konklawe z tego miejsca nic nie może wyjść na światło dzienne.
Każdy papież ucieleśnia Apostoła Piotra. Zadaniem każdego papieża jest budowanie komunii.
Potrzebna jest zmiana podejścia do Afryki, również w Kościele.
Przez kilka dni Kaplica Sykstyńska otwiera się na spojrzenie historii i zamyka przed oczami świata.
Na godzinę 10.00. zaplanowano Mszę św. Pro eligendo Romano Pontifice (o wybór papieża rzymskiego).