Światowy Misyjny Dzień Dzieci

Uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzi się jako Dzień Misyjny Dzieci. Został on ustanowiony przez Piusa XII. Inicjatywy z tej okazji podejmuje Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego, obecne dziś w 150 krajach. Oblicza się, że na całym świecie pomaga ono 20 mln dzieci.

Dzień Misyjny Dzieci ma je zachęcić do niesienia pomocy rówieśnikom przez modlitwę i – w miarę możliwości – również materialnie. We Włoszech proponuje się im, by przez cały Adwent zbierały na ten cel oszczędności do skarbonki, a następnie złożyły je na tacę podczas mszy w Epifanię.

Kolekta przeznaczona jest w tym roku na 5 inicjatyw – po jednej na każdy kontynent. Gdy chodzi o Afrykę, będzie to wsparcie dla sierocińca w RPA. W Ameryce przekaże się materiały dydaktyczne do jednej ze szkół w Urugwaju. W Europie wesprze się ośrodek dla dzieci w Albanii, w Oceanii – szkołę podstawową w Papui Nowej Gwinei, a w Azji – grupę biednych dzieci w Turkmenistanie.

Dzień Misyjny Dzieci obchodzi nie tylko wspierający misje Kościół krajów bogatych. Na jego znaczenie uwrażliwia się także wiernych z krajów misyjnych. W Zambii specjalne przesłanie z tej okazji wystosował krajowy dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych.

Zachęca on swych rodaków do modlitwy za dzieci, zwłaszcza za te, które cierpią. Trzeba pomagać dzieciom w zrozumieniu misyjnej odpowiedzialności każdego chrześcijanina za głoszenie Ewangelii aż po krańce świata – pisze ks. Bernard Makadani Zulu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg