Watykan: Ponad 3 mln wiernych na spotkaniach z Papieżem

3 mln 222 tys. wiernych wzięło udział w spotkaniach z Benedyktem XVI w 2006 r. Statystyki opublikowała Prefektura Domu Papieskiego. Obejmują one spotkania w Watykanie i w Castel Gandolfo.

Rekordowym jest kończący się grudzień. W tym miesiącu w modlitwie Anioł Pański uczestniczyło 260 tys. osób. Z kolei najliczniejsze audiencje środowe miały miejsce w maju, kiedy to uczestniczyło w nich 207 tys. osób. W sumie w 45 tegorocznych audiencjach generalnych wzięło udział 1.031.500 osób. Na inne audiencje przybyło ich łącznie 357.120. W liturgiach z Benedyktem XVI uczestniczyło 539.200 wiernych. Opublikowane 28 grudnia statystyki nie obejmują podróży apostolskich, ani spotkań Papieża z wiernymi w czasie jego letnich wakacji w Dolinie Aosty.

O. Stanisław Tasiemski OP, duszpasterz polskich pielgrzymów, podsumowując udział Polaków w rzymskich spotkaniach z Papieżem w 2006 r. powiedział, że Polacy nadal licznie pielgrzymują do Stolicy Apostolskiej. Stanowili oni 5 proc. uczestników rzymskich spotkań Ojca Świętego. Na audiencje ogólne przybyło 50 tys. Polaków – najwięcej w maju, październiku i wrześniu.

Absolutnym rekordem była audiencja 3 maja, w której uczestniczyło ponad 6 tys. naszych rodaków. Polacy licznie przybyli też 1 i 2 kwietnia, aby w Rzymie modlić się w rocznicę śmierci Jana Pawła II. Szczególną okazją był konsystorz i wyniesienie do godności kardynalskiej arcybiskupa krakowskiego, kard. Stanisława Dziwisza, a następnie objęcie przez niego w październiku bazyliki tytularnej S. Maria del Popolo. Wielu Polaków przybyło też w październiku na uroczystości 25-lecia fundacji Jana Pawła II.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg