Ryzyko, że dziecko jest upośledzone, nie usprawiedliwia aborcji

Papież Benedykt XVI powiedział, że nawet ryzyko, iż dziecko jest upośledzone, nie może usprawiedliwić aborcji.

Podczas spotkania z nowym ambasadorem Niemiec przy Watykanie Hansem-Henningiem Horstmannem papież oświadczył, że "śmierć tylu niewinnych, nienarodzonych dzieci jest powodem wielkiego bólu dla Stolicy Apostolskiej i całego Kościoła".

Obecna dyskusja na temat późnej aborcji powinna skłonić rządzących polityków do refleksji, że także przewidywalne upośledzenie dziecka nie może być powodem aborcji - podkreślił Benedykt XVI w przemówieniu skierowanym do niemieckiego dyplomaty.

Ojciec święty dodał, że "życie w upośledzeniu jest również wartością i jest pragnieniem Boga, ponieważ na ziemi dla nikogo nie ma nigdy gwarancji życia bez ograniczeń cielesnych, psychicznych czy umysłowych".

Papież podkreślił, że "Stolica Apostolska niestrudzenie przypomina instytucjom europejskim o etycznych problemach badań nad komórkami macierzystymi embrionów i tak zwanymi nowymi terapiami".

Zwracając się do dyplomaty Benedykt XVI zaapelował też do władz Niemiec, by udzieliły azylu uchodźcom chrześcijańskim, opuszczającym swe kraje z powodu prześladowań.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama