Niemieckie media obszernie skomentowały wizytę kanclerz Anegli Merkel w Watykanie.
Na pierwszych stronach głównych gazet widnieją zdjęcia papieża Benedykta XVI i szefowej niemieckiego rządu. Większość dzienników podkreśla harmonię, jaka panowała podczas spotkania a także fakt, że ojciec święty już za tydzień odwiedzi rodzinną Bawarię. Przyjęcie niemieckiej kanclerz na audiencji w Watykanie stało się też pretekstem do debaty na temat chrześcijańskich fundamentów partii chadeków w Niemczech.
Rozpoczął ją komentarz dziennika Sueddeutsche Zeitung, w którym czytamy, że Unii Chrześcijańsko Demokratycznej w Niemczech brakuje ostatnio wyraźnego duchowego profilu. Według komentatora gazety kanclerz Angela Merkel po wizycie u papieża musi zadać sobie pytanie, na czym właściwie polega chrześcijański wymiar jej partii. Po ubiegłorocznych wyborach niemieckich chadeków coraz mniej można odróżnić od socjaldemokratów.
Konserwatywny dziennik Frankfurter Allgemeine Zeitung twierdzi, że wizyta Angeli Merkel w Watykanie na tydzień przed pielgrzymką Benedykta XVI do Niemiec nie była aż tak bardzo potrzebna, ale rozmowy na temat chrześcijańskich korzeni Europy to istotny krok do wznowienia debaty o zmianie preambuły w Traktacie o Unii Europejskiej. Frankfurcki dziennik podkreśla, że to właśnie córka protestanckiego pastora zapewniła papieża o swoim politycznym zaangażowaniu w tej kwestii.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.