Nauka Kościoła o nierozerwalności małżeństwa pomaga wielu parom dochować wierności - wynika z badań przeprowadzonych przez Komisję do Spraw Życia Małżeńskiego i Rodziny przy episkopacie amerykańskim.
Przeprowadzone na grupie 1500 osób badania są częścią wieloletniego programu mającego ukazać wartość małżeństwa. Program zainicjowany został w roku 2004 przez Konferencję Biskupów USA.
Pomocą w życiu małżeńskim - jak wynika z badań - jest zrozumienie nauki Kościoła o sakramentalności małżeństwa i traktowanie go jako wypełnianie powołania. Podczas gdy wielu badanych pozytywnie wypowiedziało się na temat metody naturalnego planowania rodziny, dla niektórych przyjęcie nauki Kościoła na temat antykoncepcji jest próbą wiary.
W spotkaniach 200 grup warsztatowych w 64 diecezjach na terenie całych Stanów Zjednoczonych uczestniczyły także osoby rozwiedzione. Wiele z nich stwierdziło, że proces unieważnienia małżeństwa był dla nich czasem uzdrowienia i oczyszczenia duchowego. Większość uczestników była zgodna, że nie znajduje w swoich parafiach wystarczającego wsparcia dla rozwoju rodziny.
Umocnienienia swoich małżeństw doświadczyły natomiast osoby bezpośrednio zaangażowane w pracę duszpasterską parafii. Pytani o sugestie uczestnicy warsztatów zaapelowali o podniesienie świadomości istoty małżeństwa, organizowanie w parafiach małych grup wzajemnej pomocy, rekolekcji dla małżeństw, poradnictwa rodzinnego, a także edukacji religijnej dla dorosłych.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.