Konferencja prasowa dotycząca wizyty Ojca Świętego Benedykta XVI w Warszawie

10 maja w Kurii Metropolitalnej przy ul. Miodowej 17 odbyła się konferencja prasowa dotycząca wizyty Ojca Świętego Benedykta XVI w Warszawie.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele Archidiecezji Warszawskiej oraz przedstawiciele Urzędu Miasta odpowiedzialni za przygotowania stolicy do papieskiej pielgrzymki, wśród nich m. in. JE Ks. Józef Kardynał Glemp, Mirosław Kochalski pełniący funkcję Prezydenta m.st. Warszawy, JE Ks. Bp Piotr Jarecki- przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Archidiecezji Warszawskiej, ks. Andrzej Tulej – odpowiadający za prace szczegółowe podczas pielgrzymki oraz Ks. prał. dr Wiesław Niewęgłowski - odpowiedzialny za kontakt z mediami.

JE Ks. Józef Kardynał Glemp przywitał zgromadzonych mówiąc: „Wydarzenie, do którego się przygotowujemy, jest ważne. Do stolicy, do Warszawy, przybywa Papież – głowa Kościoła rzymskokatolickiego po wielu latach od wizyty Jana Pawła II, która miała miejsce w 1999 roku.

Wcześniej wizyta Pawła VI nie udała się, stąd też ta wizyta Benedykta XVI ma ogromne znaczenie i europejskie, i narodowe, takiego ogólnego klimatu w świecie, mającym przeżycia różnych starć, waśni. Świecie, który chce słyszeć głos pokoju, bo taki zawsze jest głos ze strony zwiastujących Ewangelii, do których Papież Benedykt XVI należy.”
Prymas opowiedział o ogromnej roli, jaką odgrywały media w rejestrowaniu życia Jana Pawła II. Podziękował dziennikarzom za pracę, która pomogła uchwycić wielki życiorys i pozostawić po nim trwały ślad.

Mirosław Kochalski, pełniący funkcję Prezydenta m. st. Warszawy, opowiedział o przygotowaniu miasta na czas odwiedzin Benedykta XVI.

„Wszystko idzie zgodnie z planem – zapewniał- Nie ma żadnych przesunięć (...) Wszystko zostało zapięte na ostatni guzik. Będzie to szczególny czas dla Warszawy. Jesteśmy przygotowani do każdej liczby pielgrzymów, która w te dni będzie uczestniczyła w papieskiej pielgrzymce.”
Prezydent zaapelował do pracodawców, aby w okresie pielgrzymki wykazali się "elastycznością" i umożliwili swoim pracownikom udział w spotkaniach z papieżem.

Mirosław Kochalski przypomniał, że wizyta Ojca Świętego niesie za sobą wiele utrudnień w zakresie komunikacji. Prosił kierowców, aby w tym czasie nie wjeżdżali do centrum Warszawy i pozostawiali samochody na wyznaczonych parkingach i jak najczęściej korzystali z komunikacji miejskiej.

«« | « | 1 | 2 | » | »»

Reklama

Reklama