Modlitwa różańcowa na Placu św. Piotra upamiętni 1. rocznicę śmierci Jana Pawła II.
W liście do proboszczów Wiecznego Miasta kard. Camillo Ruini zaprosił wiernych by w niedzielę, 2 kwietnia, o godz. 21:00 przybyli na różaniec. Wcześniej – o 20:30 rozpocznie się modlitewne czuwanie animowane przez Chór Diecezji Rzymskiej. W programie przewidziano pieśni maryjne przeplatane fragmentami tekstów autorstwa Karola Wojtyły. Z kolei w nabożeństwo różańcowe będą wplecione odpowiednie fragmenty listu apostolskiego Jana Pawła II Rosarium Virginis Mariae. Wieczorne spotkanie ma być dziękczynieniem Bogu „za dar, jakim Jan Paweł II był dla Kościoła i ludzkości”. Papieski wikariusz dla diecezji rzymskiej podkreślił, że chodzi o ponowne przeżycie „klimatu intensywnej modlitwy, która towarzyszyła odejściu Jana Pawła II na ostateczne spotkanie z Panem”. Benedykt XVI weźmie udział w wieczornym różańcu modląc się w oknie swej biblioteki. W godzinie śmierci Jana Pawła II papież przemówi do zgromadzonych na placu wiernych i udzieli im błogosławieństwa.
Jak poinformował bp Jan Zając, Watykan i Kraków połączy o godz. 21:37 specjalny telemost. Benedykt XVI pozdrowi młodzież zgromadzoną pod "papieskim oknem" na placu przed Domem Arcybiskupów Krakowskich.
2 kwietnia, o godz. 15:00 w bazylice św. Jana na Lateranie, zostanie odprawiona msza w języku polskim dla pielgrzymów przybyłych do Rzymu.
3 kwietnia, o 17:30 Benedykt XVI odprawi przed Bazyliką Watykańską mszę za duszę Jana Pawła II. Zgodnie z notą mistrza papieskich ceremonii, Eucharystię będą koncelebrować z papieżem wyłącznie kardynałowie. Uroczystość będzie transmitowana przez Telewizję Polską.
Życie składa się ze spotkań, podczas których ujawnia się, kim naprawdę jesteśmy.
Władze Chin chcą sprawdzić, czy Leon XIV będzie kontynuował pojednawczą politykę Watykanu.
Synodalność jest dla niego stałym stylem życia Kościoła z decydującą rolą Ducha Świętego.
Leon XIV jest głęboko przekonany o pilnej potrzebie głoszenia młodym Ewangelii.