Byli więźniowie obozu chcący wziąć udział w spotkaniu modlitewnym z Ojcem Świętym na terenie Muzeum w Brzezince proszeni są o pisemne zgłaszanie się (pocztą, faksem lub przez e-mail) na adres Państwowego Muzeum Auschwitz- Birkenau w Oświęcimiu do dnia 31 marca 2006 r
Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau
ul. Więźniów Oświęcimia 20
32-603 Oświęcim
e-mail: muzeum@auschwitz.org.pl
fax: 033 843-19-34 oraz 033 843-18-62
W zgłoszeniu należy podać: nazwisko i imię, nr obozowy, imię ojca, PESEL, adres zamieszkania oraz nr telefonu kontaktowego. W wypadku konieczności korzystania przez byłego więźnia z pomocy opiekuna (tylko jedna osoba) przy zgłoszeniu należy również podać jego nazwisko i imię, imię ojca, PESEL, adres zamieszkania oraz nr telefonu kontaktowego. Dane te ze względów bezpieczeństwa muszą być podane przez wszystkie osoby znajdujące się w strefie "0" w pobliżu Ojca Świętego.
Byli więźniowie i ich opiekunowie, którzy zgłoszą do 31 marca 2006 r. chęć uczestnictwa w spotkaniu z Ojcem Świętym otrzymają na podany adres specjalne zaproszenia, które wraz z dowodem osobistym należy okazać przy wejściu na teren Muzeum w Brzezince. Posiadacze zaproszenia muszą dotrzeć do sektora "0" do godz. 15.00 (później sektory będą już zamknięte i nie będzie żadnej możliwości dostania się do nich). W sektorach, które będą posiadać miejsca siedzące, uczestnicy spotkania z Papieżem mogą liczyć na pomoc i opiekę służb medycznych i wolontariuszy. Do dyspozycji byłych więźniów przybywających na spotkanie z Papieżem oddany będzie parking główny Muzeum w Oświęcimiu przy ul. Leszczyńskiej 11. Stąd będą kursować autokary, darmowo dowożące byłych więźniów wraz z opiekunami do Muzeum w Brzezince. W Muzeum w Brzezince przez teren "obozu kobiecego" zorganizowany będzie dla byłych więźniów i opiekunów transport do rejonu miejsca uroczystości. Po zakończeniu spotkania modlitewnego byli więźniowie i ich opiekunowie będą mogli skorzystać z podobnej pomocy transportowej w celu dowiezienia ich do parkingu głównego w Muzeum.
Papież: - Kiedy spowiadam, pytam penitentów, czy i jak dają jałmużnę.
„Każe płacić nieszczęśliwym ubogim, którzy nie mają niczego, rachunek za brak równowagi”.
Czy za drugim razem będzie lepiej?- zastanawia się korespondent niemieckiej agencji katolickiej KNA.
Papież Franciszek po raz kolejny podkreślił znaczenie jedności chrześcijan.
Papież przyjmujął na audiencji kierownictwo Fundacji Papieskiej Gwardii Szwajcarskiej.