Benedykt XVI: Konsekrowani znakiem obecności Królestwa Bożego

Konkretne oddanie osób konsekrowanych Bogu i braciom staje się wymownym znakiem obecności Królestwa Bożego w dzisiejszym świecie - powiedział Benedykt XVI podczas Mszy św., której przewodniczył 2 lutego w Bazylice Watykańskiej z okazji uroczystości Ofiarowania Pańskiego i X Dnia Życia Konsekrowanego.

Z papieżem koncelebrowali prefekt Kongregacji Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego abp Franc Rodé, sekretarz i podsekretarz tej dykasterii oraz członkowie rady Unii Przełożonych Generalnych Zgromadzeń Zakonnych. Mszę św., jak zawsze, poprzedziła liturgia światła: zapalenie i poświęcenie świec oraz procesja.

- W uroczystość Ofiarowania Pańskiego Kościół obchodzi Dzień Życia Konsekrowanego. Jest to stosowna okazja, by wysławiać Pana i dziękować Mu za nieoceniony dar, jaki stanowi życie zakonne w swoich różnych postaciach - powiedział Ojciec Święty.

Dodał, że jest to także "zachęta do krzewienia w całym ludzie Bożym wiedzy i szacunku dla tych, którzy całkowicie poświęcili się Bogu". Papież podkreślił, że "ich styl życia i działania jest w stanie ukazać bez taryfy ulgowej pełną przynależność do jednego Pana, a ich pełne oddanie się w ręce Chrystusa i Kościoła jest jasnym i wyraźnym głoszeniem obecności Boga w języku zrozumiałym także dla naszych współczesnych".

- Oto pierwszorzędna posługa, jaką życie konsekrowane pełni wobec Kościoła i świata. W łonie Ludu Bożego są oni niczym strażnicy, dostrzegający i głoszący nowe życie, obecne już w historii - stwierdził Papież. Zwracając się do obecnych na Mszy i do wszystkich osób konsekrowanych na świecie, życzył im, "aby Pan każdego dnia odnawiał w nich radosną odpowiedź na Jego bezinteresowną i wierną miłość".

- Drodzy bracia i siostry, niczym zapalone świece promieniujcie zawsze i wszędzie miłością Chrystusa, światłości świata. Niech Najświętsza Maryja, Niewiasta konsekrowana, pomoże wam przeżywać w pełni to wasze szczególne powołanie i misję w Kościele dla zbawienia świata - dodał na zakończenie Benedykt XVI.

«« | « | 1 | » | »»