Brat Benedykta XVI zna termin wizyty w Bawarii

W przyszłym roku Papież odwiedzi Bawarię - zapewnia ks. Georg Ratzinger, 81-letni brat Benedykta XVI.

Powiem otwarcie: znam jej termin - oznajmił ks. Ratzinger podczas spotkania w domu wydawniczym "Passauer Neuen Presse" w Passau.

Brat Papieża nie zdradził konkretnej daty, gdyż jak powiedział o tym muszą poinformować czynniki oficjalne.

Ks. Ratzinger poinformował, że Papież będzie chciał odwiedzić wiele bawarskich miejscowości, wśród których znajdą się na pewno: Monachium, Altötting i Regensburg. - Nie znam dokładnego programu i nie będę nalegał na brata, aby mi go zdradził - podkreślił ks. Ratzinger.

Brat Benedykta XVI wyznał, że nadal walczy z - jak się wyraził - "infrastrukturą" Pałacu Apostolskiego w Watykanie. - Windy są w nim tak rozlokowane, że nadal mam trudności z ich odnalezieniem - powiedział były kapelmistrz regensburskiej katedry. - Na szczęście z prywatnych apartamentów papieskich jest bezpośrednie wyjście po schodach na dach pałacu i znajdujący się na nim ogród, po którym często spacerujemy z Papieżem. Wtedy też mamy okazję do poplotkowania - zdradził ks. Ratzinger.

- Naturalnie moje spotkanie z bratem w Watykanie wyglądają zupełnie inaczej niż w Pentling. W domu rodzinnym razem nakrywaliśmy do stołu i razem przygotowywaliśmy jedzenie. Teraz zasiadamy do stołu i prowadzimy rozmowy w towarzystwie - wyjaśniał ks. Ratzinger.

- Wszyscy rozmawiają po włosku a ja uparcie obstaję przy bawarskim. Nie można sobie wyobrazić sztywnej atmosfery podczas posiłków przy stole z Papieżem - powiedział brat Benedykta XVI.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama