Niemcy: Sekta kupi dom Papieża?

Liczący 260 lat dom w niemieckim miasteczku Marktl, w którym urodził się Ojciec Święty Benedykt XVI, został wystawiony na licytację - twierdzi Nasz Dziennik.

...a sekta zainteresowana
Tymczasem - jak twierdzą niemieckie media - zainteresowanie kupnem budynku zaczęła wykazywać sekta scjentologów. Monachijski dziennik "Sueddeutsche Zeitung" zacytował słowa burmistrza miasteczka, który stwierdził, że byłoby okropne, gdyby się w końcu okazało, iż nieruchomość została kupiona przez podstawionego człowieka z sekty scjentologów.

Sekta ta w Niemczech - jak wskazuje Urząd Ochrony Konstytucji - prowadzi bardzo podejrzane i nie zawsze zgodne z prawem interesy. Zaś organizacje chrześcijańskie ostrzegają przed jej destrukcyjnymi wpływami na ludzi. Nadzieja, że scenariusz zakupu domu, w którym mieszkał Papież przez scjentologów, nie spełni się, wciąż istnieje. Bowiem sprawa sprzedaży domu do końca nie jest i na razie nie będzie przesądzona - stwierdziła przedstawicielka monachijskiego biura maklerskiego Karin Friedlmaier. Dodała, że nieruchomość wcale nie musi zostać sprzedana temu, kto zaoferuje najwięcej pieniędzy, i biuro może - wraz z właścicielką - zadecydować zupełnie inaczej. Potrzeba jednak do tego uczciwego i wiarygodnego oferenta, który mógłby być wybrany, co zapobiegłoby zakupowi domu przez sekciarzy.

Indoktrynują i wykorzystują
Sekta scjentologów ma w Niemczech bardzo złą sławę i od wielu lat niemieckie służby specjalne i Urząd Ochrony Konstytucji prowadzą jej obserwację. Według danych rządowych i berlińskiego biura do spraw nowych ruchów religijnych i sekt, obecnie liczba członków tej organizacji zmalała z 30 tys. (stan sprzed kilku lat) do około 12 tys. Federalny Urząd Konstytucji i organizacje ochrony praw człowieka i dzieci oskarżyły sektę o działania, które łamią prawa człowieka.

Scjentologowie poprzez psychoterapię i intensywne psychologiczne techniki sprowadzające się do indoktrynacji powodują całkowite uzależnianie się od siebie jej adeptów, którym obiecuje się szczęście. Pod pretekstem prowadzenia prywatnych przedszkoli lub klubów młodzieżowych sekta ta bardzo często, bez wiedzy rodziców, prowadzi indoktrynację dzieci i młodzieży. Minister spraw wewnętrznych z Bawarii już kilka lat temu nazwał działalność scjentologów zorganizowanym systemem gwałtu na dzieciach.

«« | « | 1 | 2 | » | »»

Reklama

Reklama