Córka prezydenta przesłuchała papieża

Papież Franciszek przyjął w sobotę na prywatnej audiencji w Watykanie prezydenta swej ojczystej Argentyny Mauricio Macriego z rodziną. Pięcioletnia córka szefa państwa zasypała papieża pytaniami, na które cierpliwie odpowiadał.

Macri przyjechał na niedzielną mszę kanonizacyjną, w trakcie której papież wyniesie na ołtarze siedem osób. Będzie wśród nich pierwszy święty z Argentyny - ksiądz Jose Gabriel del Rosario Brochero (1840-1914), opiekun chorych i społecznik, który wspierał rozwój kraju.

Po spotkaniu z Franciszkiem prezydent powiedział, że rozmawiali o zmianach klimatycznych. Według jego relacji papież mówił mu, że w Watykanie kontynuowany jest proces przechodzenia na energię odnawialną. Od Franciszka usłyszał, że energia słoneczna wykorzystywana jest w całej Auli Pawła VI i w połowie w Domu Świętej Marty, gdzie mieszka.

Prezydent Macri przyjechał do Watykanu z żoną i trzema córkami. Jedna z nich, 5-letnia Antonia zaczęła zadawać papieżowi pytania.

- To było bardzo zabawne. Antonia miała cały kwestionariusz - opowiadał prezydent dziennikarzom. Dziewczynka zapytała na przykład Franciszka, czy śpi w tej samej sutannie, w której chodzi. Odparł, że śpi w pidżamie. - Co jesz? - pytała dalej. - To samo, co ty - odpowiedział papież.

Nie wiadomo, czy w trakcie spotkania Franciszka i głowy państwa argentyńskiego pojawił się temat ewentualnych planów papieskiej wizyty w ojczyźnie. Niedawno papież w przesłaniu do swych rodaków przyznał, że nie będzie mógł przyjechać do nich także w przyszłym roku z powodu innych planowanych podróży. W Argentynie nie był od swego wyboru w marcu 2013 roku.

Po wizycie w Watykanie prezydent Macri objechał Rzym na rowerze, a towarzyszył mu arcybiskup Buenos Aires, kardynał Mario Aurelio Poli.

«« | « | 1 | » | »»
 • Król Dawid
  15.10.2016 23:19
  Mam prośbę do ludzi, którzy chcą traktować siebie jako prawicę. Szczególnie PiS. Niech czytają dokładnie wypowiedzi Papieża. M.in. na Deon.pl lub Fronda.pl i nie cytują lewackiej propagandy. Niestety słowa Franciszka są wyrywane z kontekstu i nieprawidłowo cytowane, niekonfrontowane z dokumentami Kościoła np. "Amoris Laetitia" w celu wprowadzenia w błąd także w kwestiach homoseksualizmu i jego lobby. Papież chce żebyśmy prosili gejów o przebaczenie nie za ich akty homoseksualne, ale za ich marginalizację w kontekście ich skłonności, którą powinniśmy pomagać im przezwyciężać. Ks. prof. Oko twierdzi, że pedofilia i kazirodztwo są promowane przez środowiska maniaków seksualnych zwłaszcza tych o skłonnościach homoseksualnych. Dlaczego Kościół sam ma rozbijać Kościół? Czy PiS jest masonerią? Pytam, ponieważ łączę portal wpoityce.pl z partią. A może np. śp. prezydent Kaczyński naprawdę zgodził się na przywrócenie działalności B'nai Brith w Polsce w 2007 r. zdelegalizowanej przez prezydenta Mościckiego przed wojną? Tak samo w kwestii religijności Francji, gdzie pozwolili wprowadzić się w błąd p. Korwin i Braun. Roztropność to podstawowa cnota kardynalna. Czy totalizm polega wyłącznie na kłamstwie i podstępie? Po co prezesowi Kaczyńskiemu był tow. Gierek? Propaganda polega na tym, że im lepiej człowiek potrafi się legitymizować tym łatwiej robi z ludzi głupków. Tow. Lis uważa, że im jesteśmy głupsi tym on i jemu podobni są uprawnieni do pogłębiania tego stanu. Kościół jako wspólnota ma się wzajemnie ratować od zła, a nie w nim kogoś utwierdzać niszcząc go.
 • Gość
  16.10.2016 06:48
  Dlaczego redaktorzy GN ciągle pokazują to brzydkie zdjęcie papieża Franciszka?
 • Gość
  16.10.2016 23:37
  Moźe nie używają photoshopa?
 • Gość
  17.10.2016 17:57
  A może dlatego, że po prostu tak wygląda?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Autopromocja