Papież: Patrz na Dzieciątko, chroń dzieciątka

Do życia „dziecięctwem duchowym”, medytując w szkole Maryi Dziewicy pokorę Boga, który dla nas stał się maluczkim zachęcił wiernych papież Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Ojciec Święty zauważył, że fakt, iż Bóg był dzieckiem musi mieć swoje szczególne znaczenie dla naszej wiary.

TŁUMACZENIE:
„To prawda, że Jego śmierć na krzyżu i zmartwychwstanie są ostatecznym wyrazem Jego odkupieńczej miłości, ale nie zapominajmy, że całe Jego ziemskie życie jest objawieniem i nauczaniem. W okresie Bożego Narodzenia wspominamy Jego dzieciństwo. Aby rozwijać się w wierze, musimy częściej kontemplować Dzieciątko Jezus.”

Papież Franciszek przyznał, że choć niewiele wiemy o Dzieciątku Jezus, to jednak wiele możemy się od Niego nauczyć, jeśli spojrzymy na życie dzieci.

TŁUMACZENIE:
„Przede wszystkim odkrywamy, że dzieci chcą naszej uwagi. Powinny być w centrum uwagi, ponieważ potrzebują poczucia się chronionymi. Także i my musimy umieścić Jezusa w centrum naszego życia i dowiedzieć się, choć może się to wydawać paradoksalne, że mamy obowiązek Go chronić.”

Na zakończenie papież dodał, że stając przed Jezusem jesteśmy wezwani do porzucenia naszego roszczenia do autonomii, aby przyjąć prawdziwą formę wolności, polegającej na poznaniu, kto staje przed nami, abyśmy mu służyli.

„Przytulmy zatem w naszych ramionach Dzieciątko Jezus, stańmy w Jego służbie: On jest źródłem miłości i pokoju” - zachęcił Franciszek.

Papież życzył Polakom szczęśliwego Nowego Roku i podziękował za bliskość i życzenia z okazji Bożego Narodzenia.

TŁUMACZENIE:
„Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. Dziękuję wam i wszystkim, którzy na różne sposoby okazali mi duchową bliskość oraz wyrazili życzenia z okazji Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Z serca je odwzajemniam i życzę wam i waszym rodzinom, a szczególnie tym, którzy czują się samotni, abyście w wierze mogli głęboko doświadczyć w waszym życiu nowo narodzonego Syna Bożego i cieszyć się Jego miłością, Jego pokojem i radością. Szczęśliwego Nowego Roku”.

W dzisiejszej audiencji ogólnej na placu św. Piotra w Watykanie uczestniczyło ok. 12 tys. wiernych.

Papież: Patrz na Dzieciątko, chroń dzieciątka   ANGELO CARCONI /pap/epa

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama