Gwiazdy na spotkaniach z Franciszkiem

VIII Światowe Spotkanie Rodzin i wizyta papieża Franciszka w Stanach Zjednoczonych wzbudza ogromne zainteresowanie nie tylko wśród amerykańskich katolików. Wielu muzyków i aktorów, m.in. Aretha Franklin, Andrea Bocelli i Mark Wahlberg zapowiedzieli udział w spotkaniach i liturgiach papieskich w Nowym Jorku i Filadelfii.

25 września papież odprawi Mszę św. w hali Madison Square Garden dla katolików archidiecezji nowojorskiej. Liturgię poprzedzi dwugodzinne czuwanie modlitewne pod hasłem „Podróż do wiary”. W programie oprócz śpiewów znajdą się występy artystów, m.in. Martina Sheena, Glorii Estefan i chóru gospel The Broadway Inspirational Voices. W czasie czuwania przewidziana jest modlitwa różańcowa.

Z kolei dzień później w Filadelfii odbędzie się Święto Rodziny w ramach Światowego Spotkania Rodzin. W programie znajdą się spektakle, programy edukacyjne i koncerty przygotowane przez różne organizacje katolickie. Organizatorzy przewidują na nich 700 tys. osób z całego świata. Swój udział w wydarzeniu potwierdzili znani także w Polsce: aktor Mark Wahlberg, gwiazdy muzyki – Aretha Franklin i Andrea Bocelli oraz wielu innych artystów.

44-letni Mark Wahlberg, który po trudnym dzieciństwie nawrócił się i deklaruje swoje przywiązanie do wiary, będzie gościem specjalnym Święta Rodziny. Z kolei dla rodzin zebranych w Filadelfii zaśpiewają 72-letnia piosenkarka oraz włoski tenor razem z innymi artystami.

Papież rozpocznie pielgrzymkę do Stanów Zjednoczonych 22 września w Waszyngtonie. Ponadto w programie wizyty zaplanowano spotkania z wiernymi w Nowym Jorku, wizytę w siedzibie Kongresu Stanów Zjednoczonych i ONZ. Centralnym punktem pielgrzymki jest VIII Światowe Spotkanie Rodzin w Filadelfii, które zakończy się w niedzielę 27 września Mszą św., którą Franciszek odprawi dla miliona wiernych.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama