Papieskie spotkanie z zakonnicami

Powierzam wam pewną misję, byście prosiły te nowe święte o pokój w waszej ziemi, aby ustała ta niekończąca się wojna i nastał pokój między narodami - mówił papież na spotkaniu z grupą zakonnic z Bliskiego Wschodu, które przyjechały do Rzymu na kanonizację s. Marii Alfonsyny Danil Ghattas i s. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego.

Przed południem w Watykanie odbyło się spotkanie szefów dykasterii Kurii Rzymskiej z Papieżem. Takie okresowe narady mają charakter zamknięty. W ich przerwie Ojciec Święty spotkał się z grupą zakonnic z Bliskiego Wschodu, które przyjechały do Rzymu na kanonizację s. Marii Alfonsyny Danil Ghattas i s. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego. Franciszek stwierdził, że o startującym z Ammanu samolocie pełnym zakonnic dowiedział się od prezydenta Palestyny i zażartował: „Biedny pilot...!”. Jednak reszta jego krótkiego przemówienia dotyczyła spraw poważnych:

„Powierzam wam pewną misję, byście prosiły te nowe święte o pokój w waszej ziemi, aby ustała ta niekończąca się wojna i nastał pokój między narodami. Módlcie się także za chrześcijan prześladowanych, wyrzucanych ze swoich domów i ziem, ale także ofiary «prześladowania w białych rękawiczkach» – to taki rodzaj «białego terroryzmu»: prześladowanie ukryte, a jednak realne. Bardzo módlcie się o pokój. A teraz niech każda z was we własnym języku odmówi wraz ze mną Zdrowaś Mario” – powiedział Papież.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.