Papież zaproszony do Kazachstanu

Prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew zaprosił Papieża Franciszka do odwiedzenia jego kraju. Okazją mogłaby być światowa wystawa Expo, która w 2017 r. odbędzie się w stołecznej Astanie.

Zaproszenie, wystosowane za pośrednictwem komisarza wystawy, zarazem wiceministra spraw zagranicznych Rapila Żoszybajewa, zostało przekazane na ręce kard. Pietro Parolina. Watykański sekretarz stanu zasugerował ze swej strony, żeby w ramach Expo 2017 wystawiono Kodeks Atlantycki Leonarda Da Vinci z Biblioteki Ambrozjańskiej w Mediolanie. Jest to zbiór notatek naukowych renesansowego artysty. Szczególnej wagi nabrałby też kongres zwierzchników religijnych, organizowany co roku w Astanie przez prezydenta Nazarbajewa – uważa MSZ Kazachstanu.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.