Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości

Problemy związane z nadużywaniem alkoholu istnieją w Polsce od dawna. Przybierają one jednak obecnie zatrważające rozmiary - mówi bp Tadeusz Bronakowski.

Mija 30 lat od chwili, gdy polscy biskupi wezwali rodaków do powstrzymania się w sierpniu od spożywania wszelkich napojów alkoholowych. Sekretariat Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości apeluje do mediów, aby informacja o tym dotarła do jak najszerszego grona odbiorców. Jak zauważa stojący na jego czele bp Tadeusz Bronakowski, problemy związane z nadużywaniem alkoholu istnieją w Polsce od dawna. Przybierają one jednak obecnie zatrważające rozmiary.

Zdaniem bp. Bronakowskiego media podejmują ten problem jedynie zdawkowo: „Lobby alkoholowe przekazuje na reklamę około 400 mln zł rocznie, a więc tak naprawdę nikt nie jest zainteresowany, aby z tym problemem się zająć. Tym problemem media zajmują się tylko wtedy, kiedy są sytuacje skrajne: ktoś kogoś zamorduje, ktoś kogoś wyrzuci przez okno. To trwa tylko chwilę. Natomiast troskę o trzeźwość powinniśmy przejawiać w ciągu całego roku” – podkreśla przewodniczący Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości.

Tytuł tegorocznego Apelu na sierpień jako miesiąc abstynencji brzmi: „Kochająca matka zawsze trzeźwa”. Kościół po raz kolejny podkreślił, że najważniejszą szkołą trzeźwości jest rodzina.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Reklama

Reklama