Hiszpania: prezentacja nowego katechizmu

Konferencja Episkopatu Hiszpanii zaprezentowała nowy katechizm, zatytułowany „Świadkowie Pana”. Przeznaczony jest on głównie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

„Świadkowie Pana” to kontynuacja i poszerzenie opublikowanych już wcześniej katechizmów: „Jezus jest Panem” (2008), który adresowany jest do dzieci w wieku 6-10 lat, i „Pierwsze kroki w wierze” (2006) dla dzieci poniżej 6. roku życia. Opracowanie katechizmu i jego publikacja to jeden z głównych punktów obecnego Planu Duszpasterskiego Episkopatu Hiszpanii. Katechizm „Świadkowie Pana” zawiera 50 tematów podzielonych na pięć części, które nawiązują do przebiegu Wigilii Paschalnej: Jezus Chrystus jest Światłem, Słowem, Prawdą, Życiem i Drogą. 

Każda część ma swój kolor: pomarańczowy oznacza światło Jezusa Chrystusa, który objawia nam, kim jest Bóg i kim jest człowiek; zieleń – nadzieję, jaką przynosi Słowo Boże; fiolet zaprasza do przyjęcia Chrystusa jako Zbawiciela i Pana; kolor niebieski nawiązuje do wody chrzcielnej, która zrodziła nas do nowego życia; czerwień to kolor Ducha Świętego, który pomaga żyć chrześcijanom. Ponadto katechizm jest bogato ilustrowany, co podnosi jego atrakcyjność. „Musimy wskazać naszej młodzieży, jakie są nasze zasady. Jeśli ofiarujemy doktrynalny self service, to nie będzie to katechizm Kościoła, ale gazeta, która następnego dnia jest już przedawniona” – powiedział rzecznik episkopatu ks. José María Gil Tamayo.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Reklama

Reklama