MSZ: Ważne dla jadących na kanonizację

Ważny dokument tożsamości, ważne w krajach UE ubezpieczenie zdrowotne, numer telefonu do członka grupy - MSZ przypomina, że wszyscy udający się na niedzielną uroczystość kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII powinni mieć przy sobie te dokumenty i informacje.

MSZ zaleca pielgrzymom w środowym komunikacie bieżące śledzenie strony internetowej ambasady RP w Rzymie, na której zamieszczane są niezbędne informacje dla polskich pielgrzymów.
Resort dodaje, że informacje dotyczące organizacji uroczystości kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII udzielane są przez wydział konsularny polskiej ambasady w Rzymie pod numerami telefonów: 0039-06-36204338 i 0039-3457593864. Pytania można kierować również w formie pisemnej na numer faksu: 0039-06-80693217 lub na adres elektroniczny: rzym.amb.wk@msz.gov.pl.

"Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina, że wybierając się w podróż, należy pamiętać o konieczności posiadania ważnego dokumentu tożsamości (paszport lub dowód osobisty) oraz o zaopatrzeniu się w Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). W przypadku grup zorganizowanych należy bezwzględnie pamiętać o konieczności posiadania przy sobie numerów telefonów do przewodnika, pilota, kierownika grupy lub kierowcy autokaru, co może mieć kluczowe znaczenie w przypadku zagubienia się" - czytamy w komunikacie.

MSZ poinformowało również, że od 26 kwietnia, od godz. 17.00, do 27 kwietnia, do godz. 22.00, przy Vicolo Doria (przy Piazza Venezia) będzie czynny punkt spotkań dla osób, które utraciły kontakt z grupą lub towarzyszącymi im osobami.

Włoskie władze szacują, że na kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII 27 kwietnia przyjedzie do Rzymu około 800 tysięcy pielgrzymów.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama