Odebrali ją dziś z rąk kard. S. Dziwisza przedstawiciele polskich diecezji i służb publicznych.
Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia odebrali dziś z rąk kard. Stanisława Dziwisza przedstawiciele wszystkich polskich diecezji oraz służb publicznych. Podczas uroczystej Mszy św. w łagiewnickiej bazylice, specjalny lampion odebrał jako pierwszy prezydent Bronisław Komorowski. Wcześniej, w homilii kard. Dziwisz przypomniał, że już za trzy tygodnie Jan Paweł II zostanie ogłoszony świętym i podkreślił, że każdy może i powinien nosić w sobie Bożą iskrę miłosierdzia i zapalać nią swoich bliźnich, swoje rodziny i środowiska.
Oprócz prezydenta Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia otrzymali również przedstawiciele kilkudziesięciu instytucji kościelnych, państwowych i społecznych, m.in. Straży Pożarnej, Policji, Służby Więziennej, Caritas Polska, zakonów, organizacji harcerskich i mediów, w tym TVP, PAP i KAI.
Kończąc uroczystą Mszę kard. Dziwisz podziękował za obecność prezydentowi RP oraz przedstawicielom wszystkich środowisk, zwłaszcza młodzieży. Wyraził nadzieję, że Kanonizacyjną Iskrą Miłosierdzia
To pierwszy etap przekazania płomienia. Następnie, podczas diecezjalnych obchodów Światowego Dnia Młodzieży, przypadającego na Niedzielę Palmową, 13 kwietnia, biskupi przekażą Iskrę delegacjom młodzieży z poszczególnych parafii oraz reprezentantom władz samorządowych i instytucji społecznych, jak szpitale, hospicja, domy dziecka, domy pomocy społecznej i więzienia.
Wszędzie tam w dniu kanonizacji Jana Pawła II zapłonie Ogień Miłosierdzia. Lampion z Kanonizacyjną Iskrą Miłosierdzia znajdzie się także przy ołtarzu podczas uroczystości kanonizacyjnych w Watykanie.
W dniu kanonizacji Jana Pawła II, czyli w Niedzielę Bożego Miłosierdzia 27 kwietnia, Iskra powędruje bezpośrednio do wiernych. Odbiorą ją oni w swoich parafiach z wykorzystaniem wspomnianych lampionów, świec lub paschalików i zaniosą do swoich rodzin.
W trakcie krakowskiej liturgii przekazano prawie 200 lampionów dostarczonych przez Stowarzyszenie Absolwentów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia - "Dzieło". Lampiony zdobią wizerunki Jezusa Miłosiernego, św. Faustyny i Jana Pawła II.
W grudniu 2003 r. Jan Paweł II pobłogosławił ogień, który od tamtej pory pali się nieustannie pod obrazem Jezusa Miłosiernego w łagiewnickiej świątyni. Ten właśnie ogień odbiorą w niedzielę 30 marca 2014 od kard. Stanisława Dziwisza młodzieżowe delegacje ze wszystkich polskich diecezji.
16 sierpnia 2002 r., podczas swej ostatniej pielgrzymki do Ojczyzny, Jan Paweł II powierzył cały świat Bożemu Miłosierdziu.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.