Gender dzieli katolików, biskupi reagują

Ideologia gender dzieli szwajcarski Kościół. Tamtejszy episkopat postanowił w związku z tym utworzyć specjalną grupę roboczą, która zajmie się tą ideologią i pomoże wypracować biskupom stanowisko w tej kwestii.

Mówi Walter Müller rzecznik prasowy episkopatu:

„Również w Szwajcarii pojawia się coraz więcej projektów prawa opartych na ideologii gender. Samo społeczeństwo coraz bardziej dystansuje się tradycyjnej wizji rodziny. Jest to zjawisko wieloaspektowe. W Szwajcarii można już zawierać związki homoseksualne. Teraz pojawił się postulat, by zrównać je z małżeństwami. Innym problemem jest wychowanie seksualne, w tym najmłodszych dzieci. Kwestia ta polaryzuje też Kościół. Niektórzy są niezadowoleni z tradycyjnej wizji rodziny, chcą otwarcia na tych, którzy mają inne pragnienia, na przykład na homoseksualistów, albo na tych, którzy w ogóle nie chcą brać ślubu. Z drugiej strony istnieje też drugi nurt wiernych, którzy domagają się od Kościoła zdecydowanej obrony rodziny, małżeństwa, czy po prostu antropologii chrześcijańskiej. W tym kontekście biskupi postanowili utworzyć grupę roboczą, która pomoże im wypracować notę duszpasterską skierowaną do szerokiego odbiorcy”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja