Kościół na Stecówce będzie drewniany

Kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Fatimskiej w Istebnej Stecówce, który spłonął 3 grudnia ubiegłego roku, zostanie odbudowany. Będzie on drewniany - oznajmił parafianom proboszcz parafii ks. Grzegorz Kotarba, a informuje o tym "Dziennik Zachodni".

Wcześniej można było usłyszeć, że na Stecówce stanie świątynia murowana, tylko obłożona drewnem. Za taką wersją odbudowy opowiadał się na początku nawet ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej bp Roman Pindel. Decyzja o odbudowie kościoła w wersji drewnianej podzieliła górali. Część parafian stanowczo podkreślała konieczność ochrony góralskiego charakteru Stecówki i chciała odtworzenia spalonego kościoła. Inni parafianie, kierując się racjonalnymi argumentami, opowiadali się za wzniesieniem murowanego kościółka, który łatwiej i taniej zabezpieczyć przed potencjalnym pożarem.

Góralom starającym się o drewniany kościół na Stecówce kibicuje Józef Skrzek. "Całym sercem popieram ideę odbudowy kościoła drewnianego. Byłem z tym kościołem związany nie tylko muzyką, ale i przestrzenią, poprzez spotkania u Matki Boskiej Fatimskiej. Czekam, aż ponownie dzwon wezwie na Anioł Pański" - powiedział gazecie muzyk.

«« | « | 1 | » | »»
 • Kael
  01.03.2014 11:14

  Wcześniej można było usłyszeć, że na Stecówce stanie świątynia murowana, tylko obłożona drewnem

   

  Dodajmy, ze w tekscie, ktory nagle zniknal ze strony portalu wiara pt "Odbudujmy kościół na Stecówce" redakcja byla zdania, ze to jakies wrogie insynuacje, ktore maja podzielic biskupa i wiernych glosza, ze parafianie sobie zycza kosciola drewnianego. Parafianie ponoc murem stali za biskupem, ktory chcial murowanego oblozonego drewnem.

  I po co bylo udawac, ze nie ma konfliktow i to tylko wrogie sily chca zaszkodzic?

  Prawda zawsze jest lepsza od udawania pozornej zgody.

 • Kael
  01.03.2014 11:39

  Wśród opinii parafian, z którymi rozmawiał ks. proboszcz Grzegorz Kotarba podczas kolędowych odwiedzin, zdecydowanie, bo aż w 90 procentach, przeważa ta, że kościół powinien mieć jednocześnie dawny wygląd kościoła drewnianego - i bezpieczną, odporną na ogień konstrukcję.

  http://bielsko.gosc.pl/doc/1863295.Jak-odbudowac-kosciol-na-Stecowce

   

  Taki byl tekst na stronie wiara, I jak to sie ma do aktualnego?

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.