Papież: Ta tajemnica budzi w nas poczucie lęku

Znaczeniu prawdy o Sądzie Ostatecznym poświęcił swoją dzisiejszą katechezę papież Franciszek podczas audiencji ogólnej.

Ojciec Święty powiedział, że gdy myślimy o powrocie Chrystusa i Jego Sądzie Ostatecznym, to dostrzegamy, że mamy do czynienia z tajemnicą, która nas przekracza.

TŁUMACZENIE:

„Jest to tajemnica, która niemal instynktownie budzi w nas poczucie strachu, a nawet lęku. Jeśli jednak dokładnie przemyślimy tę rzeczywistość, może ona jedynie poszerzyć serce chrześcijanina i stanowić wielki motyw pocieszenia i ufności.”

Jednym z motywów ufności, mówił papież Franciszek, jest fakt, że w chwili sądu możemy liczyć na wstawiennictwo i życzliwość tych, którzy nas poprzedzili na drodze wiary i żyją w obliczu Boga, orędują za nami.

Ojciec Święty podkreślił też, że sąd Boży odbywa się już obecnie.

TŁUMACZENIE:

„Sąd ten wyrażany jest w każdej chwili życia, jako skonfrontowanie naszego przyjęcia z wiarą zbawienia obecnego i działającego w Chrystusie lub też naszej niewierności i wynikającego stąd zamknięcia się w sobie samych.”

Papież Franciszek podkreślił, że Jezus dał i nadal daje nam siebie, by nas napełnić całym swoim miłosierdziem i łaską Ojca. Ojciec Święty zachęcał, by czuwać nieustannie nad naszymi myślami i postawami, aby już teraz zasmakować ciepła i blasku oblicza Boga, które w życiu wiecznym będziemy kontemplować w całej swej pełni.

Papież: Ta tajemnica budzi w nas poczucie lęku   ALESSANDRO DI MEO /PAP/EPA

 
«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama