Papież: Ciało jest rezonansem wieczności

Relacja między Zmartwychwstaniem Chrystusa, a naszym zmartwychwstaniem to temat, jaki poruszył dziś papież Franciszek podczas audiencji ogólnej.

Ojciec Święty zaznaczył, że prawda o zmartwychwstaniu jest niełatwa i nieoczywista, gdyż będąc zanurzonymi w tym świecie nie łatwo nam zrozumieć realia przyszłe. Ewangelia mówi nam jednak, że nasze zmartwychwstanie jest ściśle związane ze zmartwychwstaniem Jezusa.

TŁUMACZENIE:

„Zawsze o tym pamiętajmy: jesteśmy uczniami Tego, który przyszedł, przychodzi każdego dnia i przyjdzie u kresu. Jeśli uda się nam bardziej mieć tę rzeczywistość przed oczyma, to będziemy mniej utrudzeni codziennością, mniej zniewoleni tym, co efemeryczne i bardziej skłonni, by z miłosiernym sercem podążać drogą zbawienia.”

Poruszając kwestię zmartwychwstania ciała Ojciec Święty podkreślił, że w dniu ostatecznym zmartwychwstaniemy z naszymi ciałami, które zostaną przekształcone w ciała chwalebne, w ciała duchowe.

TŁUMACZENIE:

„Rzeczywiście poprzez chrzest jesteśmy włączeni w śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa i uczestniczymy w nowym życiu, to znaczy w życiu Zmartwychwstałego. Dlatego czekając na dzień ostatni mamy w sobie ziarno zmartwychwstania, jako zapowiedź pełnego zmartwychwstania, które otrzymamy w dziedzictwie.”

Dlatego, jak mówił papież Franciszek, również ciało każdego z nas jest rezonansem wieczności, a więc musi być zawsze szanowane, a przede wszystkim musi być respektowane i miłowane życie ludzi cierpiących, bo odczuwają bliskość Królestwa Bożego, tego stanu życia wiecznego, do którego zmierzamy.

P:ozdrawiając Polaków, papież zachęcił ich do uczestnictwa w tradycyjnych Roratach.

- Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków. Rozpoczęliśmy Adwent. Rozważamy tajemnicę Mesjasza, który pełen miłości i miłosierdzia przychodzi zbawić człowieka. Trwajmy z Nim na modlitwie, w rozważaniu Bożego Słowa, uczestnicząc w codziennych, tradycyjnych Roratach. Od więzi z Chrystusem zależy nasze życie wieczne. Wam tu obecnym i waszym rodzinom z serca błogosławię - powiedział Ojciec Swięty.

W dzisiejszej audiencji ogólnej na placu św. Piotra - według danych Prefektury Domu Papieskiego - wzięło udział co najmniej 30 tys. wiernych.

 

 
«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama