Nowa książka kard. Dziwisza o Janie Pawle II

Wkrótce do rąk czytelników trafi nowa książka kard. Stanisława Dziwisza o Janie Pawle II. Nosi ona tytuł „U boku Świętego” i jest kontynuacją „Świadectwa” napisanego przez kardynała przed siedmiu laty, również z włoskim dziennikarzem Gian Franco Svidercoschim.

Najnowsza książka stanowi pogłębioną refleksję nad pontyfikatem Karola Wojtyły, u boku którego kardynał żył przez prawie czterdzieści lat. Jest zarazem nowym spojrzeniem na zwyczajną, codzienną świętość Papieża Polaka. Mówi ks. Paweł Ptasznik z watykańskiego Sekretariatu Stanu, który uczestniczył w rzymskiej prezentacji książki:

„Z perspektywy dziewięciu lat, jakie minęły od śmierci Jana Pawła II, a także czasu, jaki upłynął od jego beatyfikacji, kard. Dziwisz stara się pokazać, jakie jest patrymonium, które Jan Paweł II pozostawił światu, Kościołowi i każdemu z nas. Książka jest ciekawym opowiadaniem o własnych przeżyciach związanych z przebywaniem i ze współpracą z Janem Pawłem II. Dzisiaj kardynał patrzy nań jako na osobę świętą. Patrzy może bardziej oczyma każdego z nas, którzy byliśmy trochę dalej niż mógł być on. Książka jest ciekawa dlatego, że przynosi wiele wspomnień, wiele anegdot, o których wcześniej się nie mówiło. Widać, że kard. Dziwisz nabrał już dystansu i z pewną łatwością opowiada o tym, co wydarzyło się w jego życiu w związku z posługą Janowi Pawłowi II”.

Książka „U boku Świętego. Rozmowa z Gian Franco Svidercoschim” ukaże się nakładem krakowskiego Wydawnictwa św. Stanisława.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg