W Korei Południowej trwa zgromadzenie ogólne Światowej Rady Kościołów. W obradach uczestniczą przedstawiciele 345 Kościołów członkowskich oraz liczna delegacja Kościoła katolickiego, w sumie ponad 3 tys. osób.
Chociaż impreza ma charakter wybitnie ekumeniczny, dążenie do pełnej jedności nie dla wszystkich jest oczywiste.
Mówi szef bp Brian Farrell L.C., szef delegacji katolickiej:
„Naszym podstawowym celem jest podtrzymanie samej woli dążenia jedności. Musimy przypominać wszystkim, że jest to sprawa podstawowej wagi, a nie coś co się nam może podobać lub nie. Dążenie do jedności do istotny element życia Kościoła”.
Z kolei przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan, który wczoraj odczytał papieskie przesłanie, podkreśla, że ekumenizm to zjawisko bardzo złożone. Nie wszędzie mamy do czynienia z zastojem – podkreśla kard. Kurt Koch.
„Sytuacja różni się w zależności od kraju – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Koch. – Wczoraj spotkaliśmy się z koreańskimi chrześcijanami różnych wyznań, którzy na przykład odznaczają się głębokim pragnieniem jedności. Myślę, że największe problemy z ekumenizmem mamy w Europie. Powinniśmy się uczyć od Koreańczyków. Nie tylko ekumenizmu. Katolicy są tu bardzo dynamiczni. Mają bardzo dużo powołań. Jest wielu księży, wiele wspólnot zakonnych”.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.