Katowickie misterium z pozdrowieniami papieża

"Franciszek - wezwanie z Asyżu" to unikatowe misterium na 500 aktorów. Już dziś w "Spodku".

Wszystkie bilety na to unikatowe przedsięwzięcie zostały już dawno sprzedane. Widowisko stanowi estradową adaptację "Pieśni o św. Franciszku" gliwickiego Teatru "A" i będzie wystawione tylko jeden raz. Nawiązuje do hasła tegorocznego Dnia Papieskiego: "Jan Paweł II – Papież Dialogu". W centrum widowiska stoi Franciszek – pogodny, święty człowiek doskonałej miłości i ubóstwa, mistyk, cudotwórca, asceta – brat wszelkiego stworzenia, gotowy do dialogu z każdym.

O rozmachu spektaklu świadczyć może m.in. zaangażowanie 500 młodych wykonawców, w tym aktorów Teatru "A", grup rekonstrukcyjnych, osób niepełnosprawnych, zespołów tanecznych, orkiestry, chóru, wokalistów i recytatorów wyłonionych w castingu. Sztuka rozgrywana będzie synchronicznie na 4 scenach oraz całej przestrzeni Spodka, z uwzględnieniem licznych multimediów oraz relacjami "live" na potężnych ekranach. Scenografię tworzą gigantyczne, mobilne konstrukcje. Wykorzystane zostaną efekty pirotechniczne, padać będzie prawdziwy deszcz, zapłonie żywy ogień, powieje wiatr.

Jak wielkim wydarzeniem jest spektakl może świadczyć fakt, że mówił dziś o nim podczas audiencji generalnej w Watykanie papież Franciszek. Złożył specjalne życzenia widzom i aktorom biorącym udział w widowisku.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg