Kongres Bożego Miłosierdzia w Kolumbii

Stolica Kolumbii Bogota gościć będzie w dniach od 15-19 sierpnia 2014 roku III Światowy Kongres Apostolstwa Bożego Miłosierdzia - poinformował tamtejszy episkopat. Biskupi Kolumbii mają nadzieję, że wydarzenie to przyczyni się do zaleczenia ran trwającego od ponad 60 lat konfliktu.

Zdaniem przewodniczącego komitetu organizacyjnego, bpa Julio Hernando Garcii, w obliczu wielkich problemów, przed jakimi stają tamtejsi katolicy, kongres nie może być jedynie doświadczeniem pobożnościowym, ale musi też wpłynąć na konkretną rzeczywistość, w jakiej żyje kolumbijski Kościół. Informacja o tym, że odbędzie się on w Bogocie, została podana w okresie, kiedy trwają negocjacje pokojowe między kolumbijskim rządem a Rewolucyjnymi Siłami Zbrojnymi Kolumbii FARC. W ciągu trwającego po pół wieku konfliktu zbrojnego, między władzami a lewicową partyzantką zginęło ponad 600 tys. osób.

Pierwszy Światowy Kongres Miłosierdzia odbył się w dniach od 2-6 kwietnia 2008 roku w Rzymie, drugi w dniach od 1-5 października 2011 roku w Krakowie-Łagiewnikach.

Zdaniem przewodniczącego Kongresu, kard. Christopha Schönborna, przyszłoroczne spotkanie jest wielką szansą dla Kolumbii, gdyż im bardziej znane jest orędzie Bożego Miłosierdzia, tym bardziej ludzie są zdolni aby nim żyć.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama