Kościół Starokatolicki Mariawitów obchodzi 99. rocznicę powstania Świątyni Miłosierdzia i Miłości.
W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i 99. rocznicę konsekracji Świątyni Miłosierdzia i Miłości w Płocku 15 sierpnia odbędzie się doroczny zjazd ogólnomariawicki. Każdego roku biorą w nim udział wyznawcy mariawityzmu z Polski i zagranicy.
Mariawickie uroczystości w Świątyni Miłosierdzia i Miłości przy ul. Kazimierza Wielkiego 27 w Płocku trwać będą przez cały dzień 15 sierpnia. Msze św. odprawiane będę o godzinach 7.30 i 10.00 – uroczysta suma. Na godz. 15.00 zaplanowano Nieszpory.
Doroczny zjazd ogólnomariawicki każdego roku odbywa się w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a także z okazji kolejnej rocznicy konsekracji Świątyni Miłosierdzia i Miłości. W tym roku mariawici obchodzić będą 99. rocznicę jej powstania.
Kościół Starokatolicki Mariawitów liczy obecnie ok. 25 tys. wyznawców w Polsce i 5 tys. wyznawców w Paryżu. Podzielony jest na 3 diecezje: lubelsko-podlaską, śląsko-łódzką i warszawsko-płocką oraz prowincję francuską. Duchowieństwo składa się z 6 biskupów i 25 kapłanów. Biskupem naczelnym od 2007 r. jest bp Michał M. Ludwik Jabłoński. Kościół jest członkiem Polskiej Rady Ekumenicznej, Światowej Rady Kościołów i Konferencji Kościołów Europejskich.
W rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański, Papież Franciszek mówił o męczennikach, oddających życie.
"Chciałem, aby drugie Drzwi Święte były tutaj, w więzieniu."
"Pośród zdziwienia ubogich i śpiewu aniołów niebo otwiera się na ziemi".
Kalendarium najważniejszych wydarzeń 2024 roku w Stolicy Apostolskiej i w Watykanie.
Ojciec Święty otworzy też Drzwi Święte w Bazylice Watykańskiej i rzymskim więzieniu Rebibbia.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.