Nowy uniwersytet jezuicki

Uczelnia powstała z inicjatywy społecznej Towarzystwa Jezusowego i jest pierwszym prywatnym ośrodkiem uniwersyteckim w Andaluzji.

Dekret zezwalający na rozpoczęcie działalności Uniwersytetu Loyola Andalucía wydały 16 lipca władze tego hiszpańskiego regionu. „Będzie on kierował się najlepszą jezuicką tradycją edukacyjną” – mówi rektor uniwersytetu Gabriel Pérez Alcalá.

Podpisanie dekretu umożliwiło rozpoczęcie zapisów na studia, które zaczną się już we wrześniu. Uniwersytet oferuje studia m.in. na następujących kierunkach: administracja i zarządzanie, ekonomia, prawo, nauki polityczne, komunikacja i technologie. Uniwersytet Loyola Andalucía, który jest pierwszą prywatną instytucją uniwersytecką w tym regionie, posiada dwa kampusy: w Sewilli i w Kordobie. „W epoce zmian i niepewności my stawiamy na przyszłość i chcemy dać odpowiedź tym wszystkim, którzy wierzą w edukację jako gwarancję przyszłości – mówi rektor Gabriel Pérez Alcalá. – Nasza tożsamość jezuicka włącza nas w sieć ponad 230 ośrodków uniwersyteckich Towarzystwa Jezusowego na całym świecie, od USA do Indii i od Ameryki Łacińskiej do Japonii, które mają za sobą długą przeszłość i prestiż”.

Otwarcie Uniwersytetu Loyola Andalucía wieńczy długi okres starań i jest ważnym wydarzeniem dla całego regionu. Jest to kolejny ośrodek jezuicki, który będzie kształcił dobrych fachowców, poszukiwanych nie tylko w kraju, ale także za granicą.
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama