Problemom rodzin i kobiet, które kierują się wartościami chrześcijańskimi i przywiązaniem do tradycji, będzie poświęcony organizowany w sobotę w Poznaniu Kongres Rodzin i Kobiet Konserwatywnych. W wydarzeniu ma wziąć udział ok. 300 osób z całej Polski.
Jak powiedziała w poniedziałek na konferencji prasowej współorganizatorka wydarzenia Ewa Jemielity, uczestnicy kongresu będą debatować m.in. o kwestiach budowania rodziny i wychowania w wartościach chrześcijańskich, skutkach braku polityki prorodzinnej oraz działaniach prowadzonym przeciw rodzinie, zagrożeniu młodzieży i ideologii gender.
"Tak zwane autorytety propagują w mediach ideologię gender, aborcję, skrajny feminizm, seksualizację dzieci. Są to, naszym zdaniem, działania negujące prawo do życia, poniżające godność człowieka. Głos większości społeczeństwa, który sprzeciwia się takim działaniom jest słabo słyszalny, chcielibyśmy, by głosem przeciw propagowaniu takiej ideologii stał się nasz kongres" - powiedziała Jemielity.
Wśród prelegentów będą m.in. przedstawiciele organizacji zrzeszających rodziny wielodzietne, pedagodzy i politycy. Efektem kongresu mają być przedstawione na jego zakończenie postulaty.
"Kierujemy nasze zaproszenie do debaty do wszystkich środowisk w Polsce, którym bliskie są poglądy, tradycje konserwatywne, wychowanie w duchu wartości chrześcijańskich. W trakcie kongresu zaproszone organizacje, stowarzyszenia, a także np. katolickie placówki edukacyjne będą mogły prezentować swoją ofertę i działalność" - powiedziała Jemielity.
Niewykluczone, że podobne kongresy będą organizowane w Poznaniu także w kolejnych latach. Jak podkreślają organizatorzy, obecnie w kraju brakuje forum swobodnej wymiany myśli organizacji i ruchów działających na rzecz tradycyjnej rodziny.
Organizatorem wydarzenia jest poznańskie stowarzyszenie Kongres Kobiet Konserwatywnych przy współudziale europalamentarzysty Konrada Szymańskiego (PiS) i posła Tadeusza Dziuby (PiS).
Stowarzyszenie Kongres Kobiet Konserwatywnych liczy ok. 30 członków, do tej pory współorganizowało m.in. zajęcia edukacyjno-historyczne dla dzieci.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.