Jerozolimskie obchody uroczystości Matki Bożej Królowej Polski

3 maja Polonia Ziemi Świętej wraz z pielgrzymami uczciła tradycyjną Eucharystią. Przy Bożym Grobie w Jerozolimie Polacy modlą się za ojczyznę od 1847 r.

Jerozolimska uroczystość Matki Bożej Królowej Polski odbyła się w tym roku wyjątkowo nie w bazylice Zmartwychwstania, ale we franciszkańskim kościele Najświętszego Zbawiciela.

W związku z przypadającym dziś prawosławnym Wielkim Piątkiem i tłumami pielgrzymów nawiedzającymi bazylikę Kalwarii i Bożego Grobu, uroczysta Msza została przeniesiona do franciszkańskiej świątyni położonej w sąsiedztwie bazyliki Zmartwychwstania. W Mszy „pro Polonia” wzięło udział 15 kapłanów, grupa sióstr zakonnych, kilkudziesięciu pielgrzymów oraz przedstawiciele polskiej placówki dyplomatycznej z Tel Awiwu na czele z ambasadorem.

W kazaniu o. Nikodem Gdyk OFM przypomniał wielowiekowe związki Polski z Ziemią Świętą oraz szczególne umiłowanie przez Polaków Matki Bożej, „Pani z Jasnej Góry w Jej częstochowskim obrazie, o smagłej, oliwkowej, jakby opalonej palestyńskim słońcem twarzy”.

Na zakończenie Mszy uczestnicy odśpiewali hymn „Boże coś Polskę”, wyrażający duchową łączność z ojczyzną i modlitwę o pomyślność dla wszystkich Polaków.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg