Patriarchowie w sprawie porwanych metropolitów

„Wciąż się za nich modlimy, ale nadal nie mamy żadnych wiadomości” – poinformował dziś greckoprawosławny patriarchat Antiochii w Damaszku w sprawie dwóch uprowadzonych w poniedziałek 22 kwietnia metropolitów syryjskiego Aleppo.

Obaj antiocheńscy patriarchowie prawosławni ponowili apel o uwolnienie należących do ich wyznań hierarchów. Patriarcha greckoprawosławny Jan X Yazigi złożył 25 kwietnia wizytę swemu syryjskoprawosławnemu odpowiednikowi Ignacemu Zakce I Iwasowi. Było to okazją do wymiany ostatnich wiadomości i ponowienia apelu w sprawie porwanych.

Patriarchowie raz jeszcze wyrazili oburzenie faktem, że mimo podejmowanych starań do czasu ich spotkania prawosławni metropolici Aleppo nie zostali uwolnieni. Powtórnie zaapelowali, by jak najszybciej do tego doszło. Ich apel ma jednak szerszy wymiar. Zwierzchnicy obu Kościołów wzywają społeczność międzynarodową do podjęcia wszelkich koniecznych wysiłków celem powstrzymania jakichkolwiek form przemocy w Syrii oraz do przywrócenia tam pokoju przez dialog i rozwiązania polityczne. Patriarchowie Antiochii ustalili też, jakie kroki podejmą, jeśli nie dojdzie do uwolnienia. Wyrażają jednak nadzieję, że obaj biskupi będą już w swoich diecezjach na uroczystościach Niedzieli Palmowej, obchodzonej przez prawosławnych pojutrze.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama