"Antyklerykalna nagonka prasowa jest symfonią nienawiści"

Aktualna antyklerykalna nagonka prasowa nie ma na celu oczyszczenia, ale jest zorganizowaną symfonią nienawiści - powiedział abp Józef Michalik podczas Mszy Krzyżma sprawowanej w archikatedrze przemyskiej.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski stwierdził, że sympatia wobec Kościoła po wyborze papieża Franciszka „musiała zaniepokoić wrogów Kościoła i krzyża”, którzy wynaleźli okazję do ataków na Kościół i kapłanów, „a w tym roku także na biskupów”.

Metropolita przemyski zaznaczył, że największym niebezpieczeństwem nie są ataki na pojedynczych księży czy biskupów, ale to, że „wielu duchownych uwierzyło w siebie i swoją mądrość i dołączyli do tzw. reformatorów Kościoła i zamiast załatwiać sprawy wewnątrz, poszli do wrogów i szukają sławy”.

Abp Michalik wzywał kapłanów, aby codziennie się nawracali, żyli w obecności Bożej i „składali codziennie ofiarę z siebie”.

Metropolita przemyski zaznaczył jednocześnie, że o styl życia kapłana zabiegać powinna cała wspólnota wierzących, „tak jak ma się troszczyć o jego utrzymanie i wspierać w gorliwości kapłańskiej posługi”.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama