Czterech obcokrajowców aresztowano w Bengazi, we wschodniej części Libii, pod zarzutem, że są chrześcijańskimi misjonarzami wydającymi książki o tematyce religijnej - poinformowały w sobotę źródła w libijskich służbach bezpieczeństwa.
"Aresztowano ich we wtorek w wydawnictwie, w którym drukowali tysiące egzemplarzy książek wzywających do przejścia na chrześcijaństwo" - powiedział Husejn Bin Hmeid. Jak dodał, "prozelityzm jest zakazany w Libii", która jest krajem "w 100 proc. muzułmańskim, a takie postępowanie szkodzi bezpieczeństwu narodowemu".
Hmeid, który jest rzecznikiem współpracującego z rządem aparatu bezpieczeństwa (tzw. prewencyjne bezpieczeństwo), poinformował, że aresztowano Egipcjanina, obywatela RPA, Koreańczyka i Szweda podróżującego z amerykańskim paszportem.
Rzecznik dodał, że przesłuchania trwają i "w ciągu kilku dni" aresztowani obcokrajowcy mają być przekazani służbom wywiadowczym.
Służby bezpieczeństwa, które poinformowały o aresztowaniu, zostały utworzone w czasie wojny domowej w 2011 roku, kiedy obalony i zabity został Muammar Kadafi. Tworzy je kilka rebelianckich brygad biorących udział w tym konflikcie.
Od rewolucji w Libii centralny rząd nie zapanował nad niezliczonymi ugrupowaniami rebelianckimi, które nie złożyły broni.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.
Na portalu Vatican News w 53 językach, w tym w języku migowym.