Prezydent dziękuje papieżowi

Chciałbym podziękować papieżowi Benedyktowi XVI za wiele słów, gestów i decyzji świadczących o tym, że Polska i polski Kościół miał i ma nadal szczególne miejsce w jego sercu - powiedział w poniedziałek PAP prezydent Bronisław Komorowski.

Jak zaznaczył, decyzja papieża o abdykacji "jest dla nas wszystkich zaskoczeniem".

"Tym niemniej już dzisiaj, na gorąco, chciałbym podziękować za wiele papieskich słów, gestów i decyzji świadczących o tym, że Polska i polski Kościół miał i ma nadal szczególne miejsce w jego sercu" - powiedział Komorowski.

Prezydent zaznaczył, że w sposób szczególny pragnie podziękować za rolę w procesie pojednania polsko-niemieckiego, począwszy od lat 60. ubiegłego wieku, aż po lata pontyfikatu.

"Pragnę podziękować za pielgrzymkę apostolską do naszego kraju, a nade wszystko za beatyfikację naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II. Zachowamy to wszystko w naszej wdzięcznej, polskiej pamięci" - oświadczył prezydent.

Benedykt XVI ogłosił w poniedziałek, że ustąpi 28 lutego. O swej decyzji powiadomił na konsystorzu w Watykanie poświęconym kanonizacji grupy błogosławionych.

 

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama