Nowe biura Watykańskiej Księgarni Wydawniczej

Od co najmniej dziesięciu lat budżet Watykańskiej Księgarni Wydawniczej wzrasta i daje ona oznaki dużej żywotności.

Prócz tradycyjnych działów nauczania papieskiego i liturgii rozszerzyła swoje zainteresowania na rozległy teren kultury katolickiej, zarówno włoskiej, jak i międzynarodowej. A dzieje się to w czasach kryzysu ekonomicznego – przypomniał watykański sekretarz stanu, inaugurując w jej siedzibie nowe lokale.

Kard. Tarcisio Bertone zwrócił uwagę na reorganizację wydawnictwa, powstanie nowych biur, nowych punktów kolportażu, sprzedaż praw autorskich za granicę i udział w międzynarodowych targach książki, także za oceanem, jak w Santo Domingo.

„Również przekształcenie lokali wpisuje się w ten dynamizm Watykańskiej Księgarni Wydawniczej. Ma ona odpowiadać wymogom większej racjonalności celem polepszenia poziomu usług. Pomieszczenia te przeznaczone są na archiwum, dział handlowy i biuro prasowe. Publikować książki znaczy szerzyć idee i przesłania, wpajać sposoby życia. Czynić to w służbie misji Kościoła jest otwieraniem się na szeroką perspektywę powszechną, która wnosi orędzie chrześcijańskie z jego nowością i oryginalnością do świata kultury i przejawianych w nim tendencji. Jedną z nich jest książka elektroniczna – powiedział kard. Bertone, inaugurując nowe lokale watykańskiego wydawnictwa. – Wiem, że zwracacie uwagę i jesteście otwarci także na to, będąc jednak świadomi, że książka drukowana na papierze ma jeszcze wiele do powiedzenia”.

Po inauguracji nowych biur Watykańskiej Księgarni Wydawniczej, pytany przez dziennikarzy, kard. Bertone odniósł się do niedzielnej mega-manifestacji w Paryżu. „Jestem bardzo zadowolony z Francji, która z mocą i inteligencją wspiera podstawowe zasady dotyczące rodziny opartej na triadzie: ojciec, matka, dziecko – odpowiedział watykański sekretarz stanu. – Każdy powinien być nosicielem fundamentalnych wartości, na których oparte jest społeczeństwo, w tym także włoskie” – dodał hierarcha czyniąc aluzję do zbliżających się we Włoszech wyborów i kwestii obecności katolików w polityce.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama