Łódź: W piątek inauguracja "Dialogów w katedrze"

"Dialogi w katedrze" to cykl spotkań z abp Markiem Jędraszewskim, który zainaugurowany zostanie w najbliższy piątek w Łodzi. Metropolita łódzki będzie odpowiadać na pytania dotyczące wiary.

Jak powiedział w środę na spotkaniu z mediami duszpasterz młodzieży ks. Przemysław Góra "Dialogi w katedrze" to "kształtowanie postaw nowej ewangelizacji w łódzkim Kościele". Zwrócił uwagę, że spotkania wpisują się w idee Roku Wiary w Kościele, który zainaugurował w październiku ub. roku - w 50. rocznicę otwarcia Soboru Watykańskiego II - papież Benedykt XVI.

Ks. Góra poinformował, że adresatami katedralnych spotkań są osoby, którym zależy na pogłębieniu wiary i próbie szukania odpowiedzi na nurtujące je pytania o Boga i człowieka. W trakcie spotkań metropolita będzie odpowiadać na pytania wiernych dotyczące wiary. Można je zadawać wcześniej wypełniając specjalny formularz na stronie internetowej heavenly.com.pl, lub wrzucając je do specjalnej skrzynki w łódzkiej katedrze. Następnie zostaną zebrane i przekazane arcybiskupowi.

"Niewykluczone, że po odpowiedzi ks. arcybiskupa na wcześniejsze pytania, będzie można pytać bezpośrednio na spotkaniu" - dodał ks. Góra.

Poinformował również, że "Dialogi w katedrze" będą akcją cykliczną. Odbywać się mają w każdy drugi piątek miesiąca w bazylice archikatedralnej. Każdy miesiąc będzie opatrzony konkretnym tematem, który wcześniej będzie znany wszystkim zainteresowanym. Temat ten znajdzie się na specjalnie przygotowanych plakatach, które umieszczane będą w różnych miejscach m.in.: parafiach, szkołach, uczelniach, miejscach pracy.

Tematem pierwszego spotkania jest "Wiara i rozum". Ustalona jest już tematyka kolejnych - w lutym będzie to "Wiara i cierpienie", w marcu - "Wiara i modlitwa", w kwietniu - "Wiara i kultura", w maju - "Wiara i rodzina", w czerwcu - "Wiara i Eucharystia", we wrześniu - "Wiara i wychowanie", w październiku - "Wiara i Boże Miłosierdzie", w listopadzie - "Wiara i życie wieczne" i w grudniu - "Wiara i godność człowieka".

Ks. Góra powiedział, że "owocem tych spotkań" ma być wydanie "Dialogów w katedrze" w formie książkowej.

Pierwsze spotkanie zapowiedziano na piątek, o godz. 19.30.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama