Ekwador: biskupi o wyborach

Do przestrzegania reguł demokracji i unikania fanatyzmu zachęca Kościół w Ekwadorze w związku z rozpoczynającą się tam kampanią wyborczą.

O fotel głowy państwa ubiega się, oprócz faworyta – urzędującego prezydenta Rafaela Correi, jeszcze siedmiu innych kandydatów. Kampania zakończy się 15 lutego.

Konferencja Episkopatu Ekwadoru wezwała w związku z tym konkurentów politycznych do powagi i do skupienia debaty politycznej na projektach, a nie na argumentach personalnych. „Nie chodzi o ślepą walkę wszystkich ze wszystkimi, ale o przedstawienie obywatelom opcji politycznych i programów rządzenia, pośród których mogliby oni swobodnie wybierać” – napisali ekwadorscy biskupi. Przypomnieli zarazem wyborcom, że głosowanie jest „ważnym narzędziem zapewnienia autentycznej demokracji”, stąd powinno się brać w nim udział w sposób odpowiedzialny. Episkopat wyjaśnia ponadto zasadę demokratycznego trójpodziału władz, zapewnia o swej neutralności politycznej względem kandydatów oraz przypomina o potrzebie ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnego kresu.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama