Ekwador: biskupi o wyborach

Do przestrzegania reguł demokracji i unikania fanatyzmu zachęca Kościół w Ekwadorze w związku z rozpoczynającą się tam kampanią wyborczą.

O fotel głowy państwa ubiega się, oprócz faworyta – urzędującego prezydenta Rafaela Correi, jeszcze siedmiu innych kandydatów. Kampania zakończy się 15 lutego.

Konferencja Episkopatu Ekwadoru wezwała w związku z tym konkurentów politycznych do powagi i do skupienia debaty politycznej na projektach, a nie na argumentach personalnych. „Nie chodzi o ślepą walkę wszystkich ze wszystkimi, ale o przedstawienie obywatelom opcji politycznych i programów rządzenia, pośród których mogliby oni swobodnie wybierać” – napisali ekwadorscy biskupi. Przypomnieli zarazem wyborcom, że głosowanie jest „ważnym narzędziem zapewnienia autentycznej demokracji”, stąd powinno się brać w nim udział w sposób odpowiedzialny. Episkopat wyjaśnia ponadto zasadę demokratycznego trójpodziału władz, zapewnia o swej neutralności politycznej względem kandydatów oraz przypomina o potrzebie ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnego kresu.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.