Nieludzki system opieki - realne zagrożenie

Prowadzona obecnie reforma służby zdrowia stanowi zagrożenie zarówno dla samych placówek medycznych, jak i dla pacjentów. Wskazał na to abp Zygmunt Zimowski, spotykając się z pracownikami rzymskiego szpitala Santo Spirito, będącego jedną z najstarszych placówek medycznych Europy

Przewodniczący watykańskiej dykasterii odpowiedzialnej za chorych i służbę zdrowia wskazał, że na skutek światowego kryzysu coraz częściej myśli się tylko o wynikach finansowych, a zapomina o człowieku.

Hierarcha wskazał, że istnieje realne zagrożenie, iż placówki medyczne staną się miejscami nie dającymi pacjentom nawet cienia nadziei.

„Często mówi się o redukcji liczby łóżek szpitalnych, a nie mówi się zarazem o tych, którzy zostaną pozbawieni możliwości odpowiedniego leczenia” – stwierdził abp Zimowski. Przypomniał jednocześnie, że podejmując reformy trzeba wprowadzać też zasady sprawiedliwej dystrybucji dóbr.

Świat służby zdrowia nie może uciekać od zasad moralnych – mówił abp Zimowski, przypominając, że jeśli tak będzie postępował, grozi nam „nieludzki system opieki”.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg