Argentyna ma nową błogosławioną

Prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Angelo Amato ogłosił błogosławioną matkę Marię Krescencję Pérez.

Należała do Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Maryi Panny z Ogrodu i chociaż przeżyła zaledwie niespełna 35 lat, pozostawiła po sobie pamięć osoby całkowicie oddanej innym, zwłaszcza ciężko chorym dzieciom, którym posługiwała z wielką miłością i samozaparciem.

Maria Krescencja (María Crescencia) Pérez urodziła się 17 sierpnia 1897 w miasteczku San Martín koło Buenos Aires jako piąte dziecko w ubogiej rodzinie chłopskiej, imigrantów z hiszpańskiej Galisji (z której zresztą wywodziło się wielu innych emigrantów hiszpańskich, udających się za chlebem do Ameryki Łacińskiej). Na chrzcie otrzymała imiona María Angélica. Wychowywana w mocnej wierze od dziecka odznaczała się głęboką pobożnością i wrażliwością na problemy innych.

W 1905 rodzina przeniosła się do niewielkiego wówczas miasteczka Pergamino (na północ od Buenos Aires) i tam w 2 lata później mała María Angélica rozpoczęła naukę w „Ognisku Jezusa”, prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Maryi Panny z Ogrodu. Jest to żeńska wspólnota zakonna, założona w 1829 przez włoskiego kapłana, później biskupa św. Antoniego Marię Gianellego w celu niesienia pomocy przede wszystkim chorym i potrzebującym, zwłaszcza młodym dziewczętom oraz wychowywania ich na dobre obywatelki i wzorowe chrześcijanki. Siostry bywają też nazywane gianelliankami.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama