Obchodzimy dziś (11 listopada) IV-y Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Organizowany jest on przez Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.
W tym roku tematem wiodącym jest Egipt, kraj zamieszkały przede wszystkim przez wyznawców islamu. Mówi ks. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.
Maciej Wilkosz, prezes Stowarzyszenia Głos Prześladowanych Chrześcijan przyznaje, że sytuacja chrześcijan w Egipcie jest bardzo dramatyczna.
Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” apeluje do wiernych w Polsce zarówno o modlitwę, jak i ofiarność materialną na rzecz chrześcijan w Egipcie. Prócz tego - z racji iż rocznie ponad 600 tys. Polaków odwiedza Egipt - organizacja prosi, by na miejscu nie zapominać o tamtejszych chrześcijanach, starając się w miarę możliwości odwiedzać chrześcijańskie świątynie.
PAP/Grzegorz Jakubowski Od lewej: Prezes Stowarzyszenia Głos Prześladowanych Chrześcijan - Maciej Wikosz, biskup Kyrillos Kamal William Samaanz - Metropolita Asjutu (Egipt), Dyrektor Sekcji Polskiej Stowarzyszenia Pomoc Chrześcijan w Potrzebie - ksiądz Waldemar Cisło
Papież przyjął na prywatnej audiencji przedstawicieli Włoskiej Federacji Motocyklowej.
Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
Symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – zostały przekazane młodzieży z Korei.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.