Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

Obchodzimy dziś (11 listopada) IV-y Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Organizowany jest on przez Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

W tym roku tematem wiodącym jest Egipt, kraj zamieszkały przede wszystkim przez wyznawców islamu. Mówi ks. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

Maciej Wilkosz, prezes Stowarzyszenia Głos Prześladowanych Chrześcijan przyznaje, że sytuacja chrześcijan w Egipcie jest bardzo dramatyczna.

Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” apeluje do wiernych w Polsce zarówno o modlitwę, jak i ofiarność materialną na rzecz chrześcijan w Egipcie. Prócz tego - z racji iż rocznie ponad 600 tys. Polaków odwiedza Egipt - organizacja prosi, by na miejscu nie zapominać o tamtejszych chrześcijanach, starając się w miarę możliwości odwiedzać chrześcijańskie świątynie.

Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym   PAP/Grzegorz Jakubowski Od lewej: Prezes Stowarzyszenia Głos Prześladowanych Chrześcijan - Maciej Wikosz, biskup Kyrillos Kamal William Samaanz - Metropolita Asjutu (Egipt), Dyrektor Sekcji Polskiej Stowarzyszenia Pomoc Chrześcijan w Potrzebie - ksiądz Waldemar Cisło

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama