Słowacja: kongres pro-life w Bratysławie

Jedna z największych w historii Słowacji konferencja poświęcona kulturze życia odbyła się Bratysławie. Spotkanie zainicjowano w kontekście 20. rocznicy drugiego światowego Kongresu Pro Life w Bratysławie.

Zbiegło się ono także z 15. rocznicą okrągłego stołu poświęconego problemom demografii na Słowacji. Jej organizatorami, przy w współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, byli: słowacki episkopat, europosłowie, znani obrońcy życia Anna Zaborska i Miroslav Mikolášik oraz bratysławski Uniwersytet Medyczny.

Na konferencji wystąpiło wielu krajowych i zagranicznych ekspertów z dziedziny bioetyki, etyki i seksuologii, wychowania i socjologii, kulturoznawstwa i prawa rodzinnego. Wysłuchano wystąpień gości z Watykanu: przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Rodziny abp Vincenzo Paglii i sekretarza Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia ks. Jean-Marie Musivi Mupendawatu. Podczas Mszy odprawionej na zakończenie konferencji w staromiejskim kościele jezuitów modlono się o zwycięstwo kultury życia nad kulturą śmierci, a także o godność dla każdego człowieka i kulturę dla każdej rodziny.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg