Krajowy tydzień życia w trwa Brazylii (1-7.10.12). Za jego promocję odpowiada komisja episkopatu ds. rodziny i życia. Tegoroczny tydzień odbywa się pod hasłem „Życie, zdrowie i godność: prawo i odpowiedzialność wszystkich”.
Realizacja krajowego tygodnia życia jest owocem decyzji tutejszego episkopatu. Pasterze podczas konferencji plenarnej w 2005 roku zaproponowali tutejszemu Kościołowi organizację specjalnego tygodnia w celu ukazana godności i wartości ludzkiego życia. Cała wspólnota Kościoła podejmuje zobowiązanie i odpowiedzialność, by promować i chronić godność ludzkiego życia we wszystkich jego etapach: od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci.
Momentem szczytowym tego tygodnia życia będzie 8 października, obchodzony jako „Dzień poczętego życia”. Wysiłek Kościoła skoncentrowany jest na zachęcie do dialogu całego społeczeństwa o poszanowaniu ludzkiego życia. W związku z projektem nowelizacji kodeksu karnego pojawiają się głosy o depenalizacji aborcji. Dlatego też wspólnota Kościoła raz jeszcze zostaje sprowokowana, aby dać stanowczą odpowiedź w obronie poczętego życia.
Jako uczniowie i misjonarze Jezusa Chrystusa jesteśmy wezwani, aby denuncjować niebezpieczne zachowania, ideologie i instytucje zagrażające życiu. Naszym świadectwem mamy głosić o ludzkim życiu jako Bożym darze – podkreśla Janete i Afonso Schiontek, małżeństwo koordynujące prace archidiecezjalnej komisji ds. rodziny i życia w Kurytybie.
Papież przyjął na prywatnej audiencji przedstawicieli Włoskiej Federacji Motocyklowej.
Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
Symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – zostały przekazane młodzieży z Korei.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.