Kardynał chory na raka nie poddaje się

Z powodu czekających kolejnych zabiegów chemioterapii metropolita Chicago kard. Francis E. George odwołał swój wyjazd do Rzymu, gdzie 11 października miał uczestniczyć w uroczystej inauguracji Roku Wiary z udziałem Benedykta XVI. Mimo to, nie ogranicza posługi duszpasterskiej na terenie swej archidiecezji.

W połowie sierpnia br. hierarcha poinformował, że lekarze wykryli u niego raka nerki i wątroby. 6 lat wcześniej purpurat zmagał się z nowotworem pęcherza moczowego. Obecnie poddawany jest kilkugodzinnym sesjom chemioterapii. Uczestniczy jednocześnie w większości zaplanowanych wydarzeń na terenie archidiecezji. Rzeczniczka Kurii archidiecezjalnej Colleen Dolan podkreśliła, że kardynał „wierzy w moc modlitwy oraz jest bardzo silny duchowo i fizycznie”. Dodała, że nie chce się skupiać na sobie.
W najbliższą niedzielę 30 września 75-letni kard. George wygłosi homilię podczas tradycyjnej Mszy św. dla prawników w katedrze pw. Najświętszego Imienia Jezus w Chicago. Liturgia zwana „Czerwoną Mszą”, podczas której sędziowie, prokuratorzy adwokaci, profesorowie i studenci prawa oraz przedstawiciele rządu modlą się o przewodnictwo Ducha Świętego, odbywa się co roku od kilkudziesięciu lat na rozpoczęcie nowej sesji Sądu Najwyższego.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama