Niszczenie publicznej lub prywatnej własności, a szczególnie miejsc kultu innych religii, jest sprzeczne z islamem i godne najwyższego potępienia - stwierdził Zardari.
Do podpalenia kościoła św. Pawła doszło 21 września w trakcie protestu przeciwko antyislamskiemu filmowi wyprodukowanemu w USA. Dwa dni później anglikanie zebrali się w zniszczonej świątyni na niedzielną Mszę. Ściany budynku wciąż były pokryte wypisanymi sprayem hasłami: „Allah Akbar” i „Miłość do Proroka”.
Pastor Ghulam Shaad powiedział, że napastnicy dopuścili się także kradzieży laptopa i urządzenia do klimatyzacji. - Jako ludzie pytamy, co zrobili, jako chrześcijanie przebaczamy im - oświadczył duchowny.
Rządowi inżynierowie powiedzieli, że kościół i szkoła mogą zostać naprawione, natomiast siedziba biskupa musi zostać odbudowana.
Początkowe doniesienia z Mardanu mówiły o podpaleniu kościoła anglikańskiego. Miejscowi luteranie przyłączyli się bowiem do anglikanów, tworząc Zjednoczony Kościół Pakistanu. Jednak świątynia w Mardanie pozostała przy luteranach, którzy nie chcieli być w nowo utworzonej wspólnocie kościelnej.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.
Na portalu Vatican News w 53 językach, w tym w języku migowym.
Nowe władze polskiego Episkopatu zostały wybrane w marcu 2024 roku.