Prezydent Pakistanu wzywa do ochrony chrześcijan

Niszczenie publicznej lub prywatnej własności, a szczególnie miejsc kultu innych religii, jest sprzeczne z islamem i godne najwyższego potępienia - stwierdził Zardari.

Do podpalenia kościoła św. Pawła doszło 21 września w trakcie protestu przeciwko antyislamskiemu filmowi wyprodukowanemu w USA. Dwa dni później anglikanie zebrali się w zniszczonej świątyni na niedzielną Mszę. Ściany budynku wciąż były pokryte wypisanymi sprayem hasłami: „Allah Akbar” i „Miłość do Proroka”.

Pastor Ghulam Shaad powiedział, że napastnicy dopuścili się także kradzieży laptopa i urządzenia do klimatyzacji. - Jako ludzie pytamy, co zrobili, jako chrześcijanie przebaczamy im - oświadczył duchowny.

Rządowi inżynierowie powiedzieli, że kościół i szkoła mogą zostać naprawione, natomiast siedziba biskupa musi zostać odbudowana.

Początkowe doniesienia z Mardanu mówiły o podpaleniu kościoła anglikańskiego. Miejscowi luteranie przyłączyli się bowiem do anglikanów, tworząc Zjednoczony Kościół Pakistanu. Jednak świątynia w Mardanie pozostała przy luteranach, którzy nie chcieli być w nowo utworzonej wspólnocie kościelnej.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama