Kolumbijscy biskupi u papieża

Na audiencjach prywatnych Papież przyjął 11 biskupów z Kolumbii. Należą oni do kolejnej grupy z episkopatu tego kraju, przybyłej z wizytą ad limina Apostolorum.

W kontekst obecnej wizyty wpisuje się niedawna zapowiedź wzmożenia dialogu między rządem a lewackimi partyzantami z Rewolucyjnych Sił Zbrojnych Kolumbii FARC. Kościół od 20 lat stale popiera wysiłki na rzecz przywrócenia pokoju. Przyjmuje zatem z radością wszelkie kroki w tym kierunku – powiedział przyjęty dziś na audiencji w Castel Gandolfo metropolita Cali, abp Darío de Jesús Monsalve. Wiąże on ze spotkaniem z Ojcem Świętym nadzieję na jego wsparcie i wskazania. Podobne oczekiwania wyraził też inny uczestnik dzisiejszych audiencji, biskup pomocniczy archidiecezji Cali José Daniel Falla, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Kolumbii.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.