Radom: tłumy żegnały bpa Siczka

Diecezja radomska pożegnała dziś swojego biskupa pomocniczego, zmarłego 31 lipca Stefana Siczka. Uroczystościom pogrzebowym, które odbywały się w katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu, przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.

W liturgii uczestniczyło kilkunastu biskupów, 240 księży m.in. z diecezji radomskiej, kieleckiej i sandomierskiej. Do Radomia przyjechała także najbliższa rodzina śp. bp. Siczka.

Homilię podczas Mszy św. wygłosił bp Paweł Socha, przyjaciel zmarłego, emerytowany biskup pomocniczy diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. „Uderza nas wszystkich hasło biskupie «Żyć Ewangelią» - mówił bp Socha. Życie biskupa Stefana było pełne męskiej odwagi i mocy Bożej. Nie uciekał od trudu apostolskiej posługi. Kochając Słowo Boże i żyjąc nim chciał naśladować wiernie swojego duchowego mistrza, jakim był św. Paweł Apostoł”.

Podczas Eucharystii odczytano także list kard. Tarcisio Bertone, sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej, który w imieniu Benedykta XVI dziękował za oddanie bp. Siczka dla Kościoła, za kapłańskie i biskupie świadectwo wiary oraz wszelkie dobro, które przez jego gorliwą posługę stało się udziałem wiernych.

Bp Stefan Siczek został pochowany w Grobowcu Biskupów Radomskich, na cmentarzu przy ulicy Limanowskiego w Radomiu.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama